Засмаглі жінки живуть довше

 Вчені стверджують, що засмаглі жінки живуть довше (за умови, що вони загоряють з розумом).

Автор - Софі Борланд.

 Провідний спеціаліст з вивчення раку стверджує, що жінки котрі регулярно засмагають, живуть довше. Хакан Олсон у своєму дослідження показав, що користь для здоров'я від перебування на сонці у багато разів перевищує небезпеку виникнення раку шкіри. За його словами, вітамін D, що виробляється під час засмаги, забезпечує життєво важливий захист від утворення тромбів, діабету і деяких видів пухлин. Його дослідження, проведене на 40 тисячах жінок, сильно суперечить тому, що знаходження на сонці  стрімко збільшує число захворювань раком шкіри.

 Доктор Олсон каже, що знаходження на сонці приносить більше користі для здоров'я, ніж шкоди, але тільки якщо Ви уникаєте опіків.

 Випадки появи злоякісної меланоми, самої смертельної форми захворювання, збільшилися в чотири рази з 1980 року. Експерти звинувачують в цьому появу соляріїв і дешеві тури, в які відправляються все більше і більше британців. Але професор Олсон з відділення онкології Університету Лунда у Швеції, вважає, що користь від сонця для здоров'я у багато разів перевищує його негативний вплив. За його словами, мається переважний доказ того, що перебування на сонці допомагає захистити організм від утворення тромбів, які щорічно забирають життя 25 000 британців. Ці кров'яні згустки, відомі як тромбоз глибоких вен, з'являються більш часто в зимовий час в порівнянні з літом.

 Професор Олсон представив своє дослідження в Шведському Медичному Товаристві і послався на інші дослідження, які також виявили тенденцію більш частого діагностування діабету саме в зимові місяці, що пояснюється браком вітаміну D. У своєму дослідженні він вивчив зв'язок між звичкою загоряти і випадками виникнення захворювань, таких як : захворювання серцево-судинної системи, діабет або злоякісна меланома.

 "Наше дослідження показало, що жінки, які частіше засмагають, живуть довше," - стверджує професор. Олсон також висловив думку про те, що рак шкіри не викликається виключно засмагою. Професор продовжує: "Поряд з багатьма іншими дослідниками я вважаю, що є інші фактори крім сонця, які впливають на ризик виникнення злоякісної меланоми". "Опік шкіри при знаходженні на сонці не є достатнім поясненням".

 Але Ед Йонг з Центру вивчення раку у Великобританії каже: "Незважаючи на те, що сонце корисно для нас і вітамін D необхідний для здоров'я кісток, у нас немає достатніх підстав стверджувати, що вітамін D захищає і від інших захворювань, таких як рак і серцево -судинні захворювання ".

 "Найважливіше, що можна зробити для того, щоб захистити себе від раку шкіри, - це не згоряти на сонці. Опік - це явна ознака того, що клітини шкіри були пошкоджені і що ризик захворювання зріс". "Ми всі різні, але ризик виникнення раку шкіри набагато вищий у людей зі світлою шкірою, рудим волоссям, людей з веснянками і родимками або тих, у кого в родині були випадки захворювання раком. Цим людям слід особливо остерігатися сонця".

 Експерти попереджають, що більшість британців страждає від нестачі вітаміну D, який міститься в жирній рибі, яйцях і маслі. Але 90% вітаміну D виробляється шкірою під час перебування на сонці.


Читайте цю статтю на www.dailymail.co.uk/health/article-1335364/Tanned-wom ..

Опубліковано Associated Newspapers Ltd. У складі Daily Mail, The Mail on Sunday і Metro Media Group


Засмага в солярії

 Відповісти на запитання, корисно засмагати в солярії чи не дуже - однозначно не можна. Адже засмага в солярії має як свої переваги, так і недоліки. З одного боку, за допомогою солярію можна досягти красивого відтінку шкіри. До того, загоряючи, шкіра трохи підсушується і очищається від прищів. Під час засмаги в солярії прогріваються м'язи, що сприяє розслабленню і відпочинку, знезаражуються легені.

 Однак, надмірне захоплення солярієм може викликати деякі проблеми - порушення структури волосся, зміна пігментації шкіри, втрату її еластичності, передчасне старіння шкіри.


 Не старайтесь засмагнути в солярії відразу, масованими дозами. Процедури солярію здоровій жінці можна приймати не частіше одного-двох разів на тиждень, а через 5-6 сеансів варто зробити десятиденну або двотижневу перерву.


  Перед тим як вирушати в солярій, необхідно проконсультуватися з лікарем. Лікар допоможе вам уміло "розписати" індивідуальні процедури солярію, поступово збільшуючи інтенсивність доз і їх тривалість.

  Якщо ви схильні до частих застуд, а ваш імунітет явно не справляється з кількістю інфекцій забрудненого навколишнього середовища, якщо болять суглоби, а до вечора втомлюються ноги, то лікар напевно порадить вам солярій. Добре допомагає солярій і при розширених, але ще не доведених до хронічного варикозу судинах ніг, при рельєфною сіточці просматривающихся капілярів на руках і ногах. У всіх цих випадках солярій - великий винахід людства - стає незамінним засобом оздоровлення.

  Тим людям, чиє тіло рясно покрито родимками, слід уважно стежити за ними. Якщо родимки або ділянки шкіри навколо них починають свербіти, червоніти або збільшуватися в об'ємі, слід негайно припинити походи в солярій і проконсультуватися з досвідченим лікарем-дерматологом.


Переваги солярію:

- в солярії немає ультрафіолетових променів типу С - самого шкідливого компонента випромінювання;

-  ви отримаєте необхідну і достатню дозу, що не викликає опіку і не провокують розвиток раку шкіри і меланоми;

-   в солярії переважають В-промені (А-променів тут тільки 5-10%), тобто ваша шкіра практично не буде піддаватися процесам фотостаріння;

-  в солярії можна засмагати в будь-який час року, собливо у наших кліматичних умовах, коли холодних і похмурих днів у році в кілька разів більше.


  Перед засмагою в солярії обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, тому що існує цілий ряд ліків, що підвищують світлочутливість і провокують алергію на ультрафіолет, які не можна поєднувати із засмагою в солярії. Не рекомендується відвідувати солярій під час вагітності; людям, що страждають дерматитом; при гіпертонії і хворобах печінки.

 Обов'язково візьміть бавовняну шапочку або косинку для захисту волосся. Висушені солярієм волосся втрачає свій блиск, тьмяніють і стають ламкими. Не забудьте і темні сонцезахисні окуляри.

  Не мийтеся з милом безпосередньо перед сеансом, тому що мило руйнує захисну жирову змазку шкіри, що може призвести до обгорання. Чутливість до ультрафіолету підвищується й після епіляції.

 Під час сеансу не користуйтеся косметикою, дезодорантами, ароматичними маслами. Зніміть з себе всі прикраси.

 Обов'язково потрібно користуватися наклейками (стікіні) для захисту грудей, особливо жінкам після тридцяти.

 Використовуйте спеціальні косметичні засоби для засмаги (щоб засмага була більш рівномірною та довготривалою) і після засмаги (щоб зволожити і охолодити шкіру, а також закріпити засмагу).

 Ультрафіолет активізує обмін речовин, тому після солярію постарайтеся трохи відпочити і розслабитися, випийте фруктовий сік або зелений чай з великим вмістом вітаміну С, не займайтеся в цей день важкою фізичної роботою. Чому б не побалувати себе? Адже ми це заслужили. Так що засмагайте з користю, засмагайте із задоволенням.


В чому користь засмаги в солярії

 Літнє сонце щедро дарує нам відчуття свята, краси та молодості - все, чого нам так не вистачає довгими зимовими днями. На щастя, зараз, наявність хороших соляріїв в Студії засмаги BRONZE рятує положення.

Солярій хороший не тільки тим, що надає нашій шкірі приємного засмаглого відтінку.

У ньому досягається непоганий косметичний і лікувальний ефект: очищається шкіра, прогріваються м'язи, що сприяє релаксації, знезаражуються легені. І все це завдяки тому, що енергія світла надає сприятливу дію на ряд процесів, що протікають в організмі, наприклад, на обмін речовин, що здавна використовується навіть при лікуванні різних захворювань.

Яка ж від солярію користь?

Відвідуючи солярій можна отримати не мало користі:

- отримати чудову засмагу,

- знизити в значній мірі ризик захворювання остеопорозом. Більш ніж сто функцій нашого організму знаходяться в залежності від впливу сонячних променів. Одна з них - синтез вітаміну D. Цей вітамін відповідає за засвоєння організмом кальцію, втрата якого відбувається при остеопорозі.

- Попередити рак, знизити ризик гіпертонії та усунути такі проблеми, як псоріаз, вугрі і випадання волосся, про що свідчать останні дослідження японських учених. Для цього необхідні кілька сеансів в солярії протягом зимового періоду.

- Допомогти вашому імунітету впоратися з великою кількістю інфекцій, якщо ви схильні до частих застуд.

- Допомогти і при розширених, але ще не доведених до хронічного варикозу судинах ніг.

У всіх цих випадках солярій стає незамінним засобом оздоровлення.